Taiyo Yuden MBJCT31LBB7106MTPA01
Part No.:
MBJCT31LBB7106MTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCT31LBB7106MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCT31LBB7106MTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCT31LBB7106MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCT31LBB7106MTPA01?
Image MBJCT31LBB7106MTPA01
Part Number MBJCT31LBB7106MTPA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)