Taiyo Yuden MBJCT21GCB7225MTPA18
Part No.:
MBJCT21GCB7225MTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCT21GCB7225MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCT21GCB7225MTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCT21GCB7225MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCT21GCB7225MTPA18?
Image MBJCT21GCB7225MTPA18
Part Number MBJCT21GCB7225MTPA18
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)