Taiyo Yuden MBJCS32NSB7223KTPA18
Part No.:
MBJCS32NSB7223KTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCS32NSB7223KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCS32NSB7223KTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCS32NSB7223KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCS32NSB7223KTPA18?
Image MBJCS32NSB7223KTPA18
Part Number MBJCS32NSB7223KTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)