Taiyo Yuden MBJCS31QHB7222KTPA18
Part No.:
MBJCS31QHB7222KTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCS31QHB7222KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCS31QHB7222KTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCS31QHB7222KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCS31QHB7222KTPA18?
Image MBJCS31QHB7222KTPA18
Part Number MBJCS31QHB7222KTPA18
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)