Taiyo Yuden MBJCS31QHB7102MTPA18
Part No.:
MBJCS31QHB7102MTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCS31QHB7102MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCS31QHB7102MTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCS31QHB7102MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCS31QHB7102MTPA18?
Image MBJCS31QHB7102MTPA18
Part Number MBJCS31QHB7102MTPA18
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)