Taiyo Yuden MBJCQ32NSB7104MTPA01
Part No.:
MBJCQ32NSB7104MTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCQ32NSB7104MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCQ32NSB7104MTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCQ32NSB7104MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCQ32NSB7104MTPA01?
Image MBJCQ32NSB7104MTPA01
Part Number MBJCQ32NSB7104MTPA01
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)