Taiyo Yuden MBJCQ31QHB7222KTPA18
Part No.:
MBJCQ31QHB7222KTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCQ31QHB7222KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 250V X7R 1206
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCQ31QHB7222KTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCQ31QHB7222KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCQ31QHB7222KTPA18?
Image MBJCQ31QHB7222KTPA18
Part Number MBJCQ31QHB7222KTPA18
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)