Taiyo Yuden MBJCQ31QAB7103KTPA01
Part No.:
MBJCQ31QAB7103KTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCQ31QAB7103KTPA01.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 250V X7R 1206
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCQ31QAB7103KTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCQ31QAB7103KTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCQ31QAB7103KTPA01?
Image MBJCQ31QAB7103KTPA01
Part Number MBJCQ31QAB7103KTPA01
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)