Taiyo Yuden MBJCQ31LBB7104MTPA01
Part No.:
MBJCQ31LBB7104MTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCQ31LBB7104MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCQ31LBB7104MTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCQ31LBB7104MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCQ31LBB7104MTPA01?
Image MBJCQ31LBB7104MTPA01
Part Number MBJCQ31LBB7104MTPA01
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)