Taiyo Yuden MBJCL31LBB7226MTPA01
Part No.:
MBJCL31LBB7226MTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCL31LBB7226MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCL31LBB7226MTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCL31LBB7226MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCL31LBB7226MTPA01?
Image MBJCL31LBB7226MTPA01
Part Number MBJCL31LBB7226MTPA01
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)