Taiyo Yuden MBJCH32NSB7224KTPA01
Part No.:
MBJCH32NSB7224KTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCH32NSB7224KTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCH32NSB7224KTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCH32NSB7224KTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCH32NSB7224KTPA01?
Image MBJCH32NSB7224KTPA01
Part Number MBJCH32NSB7224KTPA01
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)