Taiyo Yuden MBJCH32NSB7223MTPA01
Part No.:
MBJCH32NSB7223MTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCH32NSB7223MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1210
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCH32NSB7223MTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCH32NSB7223MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCH32NSB7223MTPA01?
Image MBJCH32NSB7223MTPA01
Part Number MBJCH32NSB7223MTPA01
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)