Taiyo Yuden MBJCH31LBB7104MTPA18
Part No.:
MBJCH31LBB7104MTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCH31LBB7104MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCH31LBB7104MTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCH31LBB7104MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCH31LBB7104MTPA18?
Image MBJCH31LBB7104MTPA18
Part Number MBJCH31LBB7104MTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)