Taiyo Yuden MBJCH21GCC7474MTDA18
Part No.:
MBJCH21GCC7474MTDA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCH21GCC7474MTDA18.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7S 0805
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCH21GCC7474MTDA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCH21GCC7474MTDA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCH21GCC7474MTDA18?
Image MBJCH21GCC7474MTDA18
Part Number MBJCH21GCC7474MTDA18
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)