Taiyo Yuden MBJCG32MAB7475KPPA01
Part No.:
MBJCG32MAB7475KPPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCG32MAB7475KPPA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCG32MAB7475KPPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCG32MAB7475KPPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCG32MAB7475KPPA01?
Image MBJCG32MAB7475KPPA01
Part Number MBJCG32MAB7475KPPA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)