Taiyo Yuden MBJCG31LBB7106MTPA01
Part No.:
MBJCG31LBB7106MTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCG31LBB7106MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X7R 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCG31LBB7106MTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCG31LBB7106MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCG31LBB7106MTPA01?
Image MBJCG31LBB7106MTPA01
Part Number MBJCG31LBB7106MTPA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)