Taiyo Yuden MBJCG21GCB7105MTPA18
Part No.:
MBJCG21GCB7105MTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCG21GCB7105MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 1UF 35V X7R 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCG21GCB7105MTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCG21GCB7105MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCG21GCB7105MTPA18?
Image MBJCG21GCB7105MTPA18
Part Number MBJCG21GCB7105MTPA18
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)