Taiyo Yuden MBJCE31LBB7475KTPA01
Part No.:
MBJCE31LBB7475KTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCE31LBB7475KTPA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCE31LBB7475KTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCE31LBB7475KTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCE31LBB7475KTPA01?
Image MBJCE31LBB7475KTPA01
Part Number MBJCE31LBB7475KTPA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)