Taiyo Yuden MBASU32MSB7475KPNA01
Part No.:
MBASU32MSB7475KPNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASU32MSB7475KPNA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASU32MSB7475KPNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASU32MSB7475KPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASU32MSB7475KPNA01?
Image MBASU32MSB7475KPNA01
Part Number MBASU32MSB7475KPNA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)