Taiyo Yuden MBASU32MSB5106KPNA18
Part No.:
MBASU32MSB5106KPNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASU32MSB5106KPNA18.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASU32MSB5106KPNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASU32MSB5106KPNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASU32MSB5106KPNA18?
Image MBASU32MSB5106KPNA18
Part Number MBASU32MSB5106KPNA18
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)