Taiyo Yuden MBASU32MAB7106KPNA01
Part No.:
MBASU32MAB7106KPNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASU32MAB7106KPNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASU32MAB7106KPNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASU32MAB7106KPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASU32MAB7106KPNA01?
Image MBASU32MAB7106KPNA01
Part Number MBASU32MAB7106KPNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)