Taiyo Yuden MBASU31LSB5225KTNA18
Part No.:
MBASU31LSB5225KTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASU31LSB5225KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X5R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASU31LSB5225KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASU31LSB5225KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASU31LSB5225KTNA18?
Image MBASU31LSB5225KTNA18
Part Number MBASU31LSB5225KTNA18
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)