Taiyo Yuden MBASS31QHB7152KTNA18
Part No.:
MBASS31QHB7152KTNA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASS31QHB7152KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 630V X7R 1206
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MBAS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASS31QHB7152KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASS31QHB7152KTNA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASS31QHB7152KTNA18?
Image MBASS31QHB7152KTNA18
Part Number MBASS31QHB7152KTNA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MBAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)