Taiyo Yuden MBASQ32NSB7154KTNA18
Part No.:
MBASQ32NSB7154KTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASQ32NSB7154KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASQ32NSB7154KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASQ32NSB7154KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASQ32NSB7154KTNA18?
Image MBASQ32NSB7154KTNA18
Part Number MBASQ32NSB7154KTNA18
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)