Taiyo Yuden MBASL31LAB5226KTNA18
Part No.:
MBASL31LAB5226KTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASL31LAB5226KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASL31LAB5226KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASL31LAB5226KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASL31LAB5226KTNA18?
Image MBASL31LAB5226KTNA18
Part Number MBASL31LAB5226KTNA18
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)