Taiyo Yuden MBASL21GBB7106MTNA18
Part No.:
MBASL21GBB7106MTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASL21GBB7106MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASL21GBB7106MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASL21GBB7106MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASL21GBB7106MTNA18?
Image MBASL21GBB7106MTNA18
Part Number MBASL21GBB7106MTNA18
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)