Taiyo Yuden MBASJ32MSB7476KPNB25
Part No.:
MBASJ32MSB7476KPNB25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASJ32MSB7476KPNB25.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASJ32MSB7476KPNB25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASJ32MSB7476KPNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASJ32MSB7476KPNB25?
Image MBASJ32MSB7476KPNB25
Part Number MBASJ32MSB7476KPNB25
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)