Taiyo Yuden MBASJ31LAB7226MTNA18
Part No.:
MBASJ31LAB7226MTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASJ31LAB7226MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASJ31LAB7226MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASJ31LAB7226MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASJ31LAB7226MTNA18?
Image MBASJ31LAB7226MTNA18
Part Number MBASJ31LAB7226MTNA18
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)