Taiyo Yuden MBASG31LSB7225MTNA18
Part No.:
MBASG31LSB7225MTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASG31LSB7225MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X7R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASG31LSB7225MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASG31LSB7225MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASG31LSB7225MTNA18?
Image MBASG31LSB7225MTNA18
Part Number MBASG31LSB7225MTNA18
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)