Taiyo Yuden MBASG31LBB5106KTNA01
Part No.:
MBASG31LBB5106KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASG31LBB5106KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X5R 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASG31LBB5106KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASG31LBB5106KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASG31LBB5106KTNA01?
Image MBASG31LBB5106KTNA01
Part Number MBASG31LBB5106KTNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)