Taiyo Yuden MBASG31LAB7475KTNA18
Part No.:
MBASG31LAB7475KTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASG31LAB7475KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASG31LAB7475KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASG31LAB7475KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASG31LAB7475KTNA18?
Image MBASG31LAB7475KTNA18
Part Number MBASG31LAB7475KTNA18
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)