Taiyo Yuden MBASE32MAB5476KPNDT1
Part No.:
MBASE32MAB5476KPNDT1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASE32MAB5476KPNDT1.pdf
Description:
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASE32MAB5476KPNDT1 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASE32MAB5476KPNDT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASE32MAB5476KPNDT1?
Image MBASE32MAB5476KPNDT1
Part Number MBASE32MAB5476KPNDT1
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)