Taiyo Yuden MBASE31LBB5226MTNA18
Part No.:
MBASE31LBB5226MTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASE31LBB5226MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASE31LBB5226MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASE31LBB5226MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASE31LBB5226MTNA18?
Image MBASE31LBB5226MTNA18
Part Number MBASE31LBB5226MTNA18
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)