Taiyo Yuden MBASA31LAB7226KTNA18
Part No.:
MBASA31LAB7226KTNA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBASA31LAB7226KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 22UF 4V X7R 1206
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MBAS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASA31LAB7226KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBASA31LAB7226KTNA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASA31LAB7226KTNA18?
Image MBASA31LAB7226KTNA18
Part Number MBASA31LAB7226KTNA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MBAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)