Taiyo Yuden MBARQ219SCG120JTRA01
Part No.:
MBARQ219SCG120JTRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ219SCG120JTRA01.pdf
Description:
CAP CER 12PF 250V C0G/CG 0805
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ219SCG120JTRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ219SCG120JTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ219SCG120JTRA01?
Image MBARQ219SCG120JTRA01
Part Number MBARQ219SCG120JTRA01
Product Status Active
Capacitance 12 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)