Taiyo Yuden MBARQ219SCG0R9BTRA18
Part No.:
MBARQ219SCG0R9BTRA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ219SCG0R9BTRA18.pdf
Description:
CAP CER 0.9PF 250V C0G/CG 0805
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MBAR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.9 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ219SCG0R9BTRA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ219SCG0R9BTRA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ219SCG0R9BTRA18?
Image MBARQ219SCG0R9BTRA18
Part Number MBARQ219SCG0R9BTRA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MBAR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.9 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)