Taiyo Yuden MBARQ219SCG0R6CTRA01
Part No.:
MBARQ219SCG0R6CTRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ219SCG0R6CTRA01.pdf
Description:
CAP CER 0.6PF 250V C0G/CG 0805
Capacitance:
0.6 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ219SCG0R6CTRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ219SCG0R6CTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ219SCG0R6CTRA01?
Image MBARQ219SCG0R6CTRA01
Part Number MBARQ219SCG0R6CTRA01
Product Status Active
Capacitance 0.6 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)