Taiyo Yuden MBARQ167SCG3R9CTRA18
Part No.:
MBARQ167SCG3R9CTRA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ167SCG3R9CTRA18.pdf
Description:
CAP CER 3.9PF 250V C0G/CG 0603
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ167SCG3R9CTRA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ167SCG3R9CTRA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ167SCG3R9CTRA18?
Image MBARQ167SCG3R9CTRA18
Part Number MBARQ167SCG3R9CTRA18
Product Status Active
Capacitance 3.9 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)