Taiyo Yuden MBARQ167SCG1R2CTRA01
Part No.:
MBARQ167SCG1R2CTRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ167SCG1R2CTRA01.pdf
Description:
CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance:
1.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ167SCG1R2CTRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ167SCG1R2CTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ167SCG1R2CTRA01?
Image MBARQ167SCG1R2CTRA01
Part Number MBARQ167SCG1R2CTRA01
Product Status Active
Capacitance 1.2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)