Taiyo Yuden MBARQ105SCG1R8BFRA01
Part No.:
MBARQ105SCG1R8BFRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ105SCG1R8BFRA01.pdf
Description:
CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 0402
Capacitance:
1.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ105SCG1R8BFRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ105SCG1R8BFRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ105SCG1R8BFRA01?
Image MBARQ105SCG1R8BFRA01
Part Number MBARQ105SCG1R8BFRA01
Product Status Active
Capacitance 1.8 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)