Taiyo Yuden MBARQ105SCG1R6CFRA01
Part No.:
MBARQ105SCG1R6CFRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ105SCG1R6CFRA01.pdf
Description:
CAP CER 1.6PF 250V C0G/CG 0402
Capacitance:
1.6 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ105SCG1R6CFRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ105SCG1R6CFRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ105SCG1R6CFRA01?
Image MBARQ105SCG1R6CFRA01
Part Number MBARQ105SCG1R6CFRA01
Product Status Active
Capacitance 1.6 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)