Taiyo Yuden MBARQ105SCG1R6BFRA01
Part No.:
MBARQ105SCG1R6BFRA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ105SCG1R6BFRA01.pdf
Description:
CAP CER 1.6PF 250V C0G/NP0 0402
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MBAR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ105SCG1R6BFRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ105SCG1R6BFRA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ105SCG1R6BFRA01?
Image MBARQ105SCG1R6BFRA01
Part Number MBARQ105SCG1R6BFRA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MBAR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1.6 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)