Taiyo Yuden MBARQ105SCG180JFRA01
Part No.:
MBARQ105SCG180JFRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ105SCG180JFRA01.pdf
Description:
CAP CER 18PF 250V C0G/CG 0402
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ105SCG180JFRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ105SCG180JFRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ105SCG180JFRA01?
Image MBARQ105SCG180JFRA01
Part Number MBARQ105SCG180JFRA01
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)