Taiyo Yuden MBARQ105SCG0R6BFRA18
Part No.:
MBARQ105SCG0R6BFRA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBARQ105SCG0R6BFRA18.pdf
Description:
CAP CER 0.6PF 250V C0G/CG 0402
Capacitance:
0.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ105SCG0R6BFRA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBARQ105SCG0R6BFRA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ105SCG0R6BFRA18?
Image MBARQ105SCG0R6BFRA18
Part Number MBARQ105SCG0R6BFRA18
Product Status Active
Capacitance 0.6 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)