MAF1005FRQ601AT000.pdf
| Image |  |
| Part Number | MAF1005FRQ601AT000 |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | MAF |
| Package/Case | 0402 (1005 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Filter Type | Signal Line |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | 600 Ohms @ 100 MHz |
| Current Rating (Max) | 280mA |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 1Ohm |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |