Taiyo Yuden MAASU32NSB7224KTNA01
Part No.:
MAASU32NSB7224KTNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MAASU32NSB7224KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MAAS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASU32NSB7224KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MAASU32NSB7224KTNA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASU32NSB7224KTNA01?
Image MAASU32NSB7224KTNA01
Part Number MAASU32NSB7224KTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MAAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)