Taiyo Yuden MAAST32NSB7474KTNA01
Part No.:
MAAST32NSB7474KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MAAST32NSB7474KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAAST32NSB7474KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MAAST32NSB7474KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAAST32NSB7474KTNA01?
Image MAAST32NSB7474KTNA01
Part Number MAAST32NSB7474KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)