Taiyo Yuden MAASL32NSB7474KTNA01
Part No.:
MAASL32NSB7474KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MAASL32NSB7474KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 10V X7R 1210
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASL32NSB7474KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MAASL32NSB7474KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASL32NSB7474KTNA01?
Image MAASL32NSB7474KTNA01
Part Number MAASL32NSB7474KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)