Taiyo Yuden MAASL32MSB7475KPNA01
Part No.:
MAASL32MSB7475KPNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MAASL32MSB7475KPNA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASL32MSB7475KPNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MAASL32MSB7475KPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASL32MSB7475KPNA01?
Image MAASL32MSB7475KPNA01
Part Number MAASL32MSB7475KPNA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)