Taiyo Yuden MAASE32NSB7474MTNA01
Part No.:
MAASE32NSB7474MTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MAASE32NSB7474MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 16V X7R 1210
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASE32NSB7474MTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MAASE32NSB7474MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASE32NSB7474MTNA01?
Image MAASE32NSB7474MTNA01
Part Number MAASE32NSB7474MTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)